Προκήρυξη ΠΜΣ "Διδακτική και Μεθοδολογία των Μαθηματικών"

Π Ρ Ο Κ Η Ρ Υ Ξ Η
ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟ
ΑΚΑΔ. ΕΤΟΣ 2017-2018

Για το ακαδημαϊκό έτος 2017 – 2018 θα γίνουν δεκτοί μέχρι σαράντα (40) φοιτητές για μεταπτυχιακές σπουδές διετούς διάρκειας που οδηγούν σε Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ειδίκευσης (ΜΔΕ) στη Διδακτική και Μεθοδολογία των Μαθηματικών. Το πρόγραμμα αυτό είναι Διαπανεπιστημιακό – Διατμηματικό και πραγματοποιείται με τη διοικητική ευθύνη του Τμήματος Μαθηματικών του Πανεπιστημίου Αθηνών και τη συνεργασία των Τμημάτων «Φιλοσοφίας-Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας» και «Ιστορίας και Φιλοσοφίας της Επιστήμης» (Ι.Φ.Ε.) του Πανεπιστημίου Αθηνών και των Τμημάτων «Επιστημών Αγωγής» και «Μαθηματικών και Στατιστικής» του Πανεπιστημίου Κύπρου.

Η υποβολή των δικαιολογητικών ορίζεται από τη Δευτέρα 22 Μαΐου 2017 έως και την Παρασκευή 23 Ιουνίου 2017.
Αιτήσεις με τα αντίστοιχα δικαιολογητικά υποβάλλονται τις ακόλουθες ημέρες και ώρες: Δευτέρα και Πέμπτη, 10:00-14:30 και Τετάρτη, 11:00-16:00.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε το πλήρες κείμενο της προκήρυξης στο link που ακολουθεί

Προκήρυξη Επιλογής Μεταπτυχιακών Φοιτητών για το Ακαδ. Έτος 2017-18

Έγγραφό Αίτησης