Αίτηση για την ομάδα Εθελοντών-Επιτηρητών του Εργαστηρίου Η/Υ

Η ομάδα εργαστηρίων η/υ καλεί όσους φοιτητές του τμήματος είναι από δεύτερο έτος και άνω, και έχουν το μικρόβιο του εθελοντισμού, να συμπληρώσουν την αίτηση που θα βρουν στο τέλος της ανακοίνωσης, για την ομάδα επιτηρητών των εργαστηρίων η/υ.
Η ενασχόληση με τα εργαστήρια προσφέρει άμεση επαφή με μια από τις πιο ενεργές ομάδες του τμήματος που από αυτήν προέκυψαν το forum της σχολής, η ομάδα σημειώσεων στην eclass και το Labradio, που όλοι έχουμε χρησιμοποιήσει.
Όλα αυτά μέσα σε μια φιλική ατμόσφαιρα , σε χώρο που προσφέρεται για την ανταλλαγή γνώσεων και την απόκτηση εμπειριών χρήσιμων στο αντικείμενο για το μέλλον.
Μοναδική υποχρέωση όσων δηλώσουν είναι μια δίωρη επιτήρηση κάθε εβδομάδα, στην οποία θα κληθείτε να βοηθήσετε στο σκανάρισμα των σημειώσεων, να προσφέρετε βοήθεια στους φοιτητές που κάνουν χρήση των εργαστηρίων και να φροντίζετε για την ομαλή λειτουργία και την τήρηση του κανονισμού τους.
Με το τέλος του Πανεπιστημιακού έτους δίδεται βεβαίωση συμμετοχής. Επίσης τα μέλη της ομάδας έχουν προτεραιότητα στην δήλωση συμμετοχής σε όσα σεμινάρια (πχ LaTeX) γίνονται με την στήριξη του εργαστηρίου.

Όσοι δηλώσουν συμμετοχή θα προσκληθούν, σε σύντομο χρονικά διάστημα, σε μια συνάντηση στα εργαστήρια του τμήματος όπου θα γίνουν οι απαραίτητες γνωριμίες με τα ήδη υπάρχοντα μέλη της ομάδας και θα δοθούν και διευκρινιστικές οδηγίες πάνω στα καθήκοντα τους.

Ηλεκτρονική Αίτηση

Προθεσμία υποβολής : Τρίτη 03/10/2017

ΥΓ: Η ομάδα των επιτηρητών δεν έχει σχέση με τα άτομα που βοηθάνε στο εργαστηριακό μέρος μαθημάτων.

« Οκτώβριος 2017 »
Οκτώβριος