Πρόσκληση φοιτητών που παρακολουθούν το μάθημα «Πραγματική Ανάλυση»

Εθελοντική υποστήριξη σε φοιτητές ΑμεΑ του ΕΚΠΑ

• Παρακολουθείς συστηματικά το μάθημα «Πραγματική Ανάλυση»;
  • Θέλεις να υποστηρίξεις τους συμφοιτητές σου που αντιμετωπίζουν εμπόδια αλλά δεν γνωρίζεις πώς;
  • Επιθυμείς να αναλάβεις εθελοντική δράση στο πλαίσιο της Σχολής σου χωρίς να επιβαρύνεις το πρόγραμμά σου;

Γίνε εθελοντής της Μονάδας Προσβασιμότητας για Φοιτητές με Αναπηρία!

Έλα να μάθεις για το πρόγραμμα εθελοντισμού και να δηλώσεις συμμετοχή στην εκδήλωση ενημέρωσης!

Αναζητάμε ένα άτομο που να παρακολουθεί το μάθημα «Πραγματική Ανάλυση» το οποίο είναι πρόθυμο να υποστηρίξει μια φοιτήτρια που αντιμετωπίζει δυσκολίες στο αμφιθέατρο και στο διάλειμμα.

Στις 11 και 24 Οκτωβρίου θα πραγματοποιηθούν δύο ενημερωτικές εκδηλώσεις που απευθύνονται σε ενδιαφερόμενους υποψήφιους εθελοντές. Αν θέλεις να μάθεις για τους τρόπους με τους οποίους μπορείς να βοηθήσεις, για τις διαδικασίες που ακολουθούνται, να θέσεις τα ερωτήματά σου και ίσως να ενταχτείς στο πρόγραμμα του εθελοντισμού του τρέχοντος εξαμήνου, δήλωσε συμμετοχή στην ενημερωτική εκδήλωση της επιλογής σου στο τηλέφωνο 2107275130 ή με email:

Προς: access@uoa.gr

Θέμα: Εκδήλωση ενδιαφέροντος για συμμετοχή στην ενημερωτική εκδήλωση της Υπηρεσίας Εθελοντισμού

Στοιχεία που απαιτούνται:

Επιλεγόμενη ημερομηνία:

Όνομα:

Επώνυμο:

Τμήμα Φοίτησης:

Κινητό τηλέφωνο/email:

Η Υπηρεσία Εθελοντισμού θα επιβεβαιώσει την κράτησή σου και θα σε ενημερώσει για την αίθουσα διεξαγωγής της εκδήλωσης.

Πρόσκληση δήλωσης συμμετοχής σε εκδήλωση ενημέρωσης υποψήφιων εθελοντών

-       Είσαι φοιτητής του ΕΚΠΑ;

-       Θέλεις να υποστηρίξεις τους συμφοιτητές σου με Αναπηρία αλλά δεν γνωρίζεις πώς;

-       Επιθυμείς να αναλάβεις εθελοντική δράση στο πλαίσιο της Σχολής σου;

Γίνε εθελοντής της Μονάδας Προσβασιμότητας για Φοιτητές με Αναπηρία!
Στόχος της Υπηρεσίας Εθελοντισμού της Μονάδας Προσβασιμότητας για Φοιτητές με Αναπηρία του ΕΚΠΑ είναι ο συντονισμός της συστηματικής, διακριτικής και ασφαλούς εξυπηρέτησης των Φοιτητών με Αναπηρία (ΦμεΑ) σε θέματα που αφορούν τις σπουδές τους, από εκπαιδευμένους εθελοντές συμφοιτητές τους.

Ιστοσελίδα Υπηρεσίας Εθελοντισμού Μονάδας Προσβασιμότητας για Φοιτητές με Αναπηρία : http://access.uoa.gr/?page_id=80

Η εκδήλωση αφορά φοιτητές του ΕΚΠΑ που θέλουν να ενημερωθούν, να θέσουν τα ερωτήματά τους  και να ενταχτούν στο πρόγραμμα του εθελοντισμού του τρέχοντος εξαμήνου.

Η συμμετοχή είναι δωρεάν.

Δηλώσεις συμμετοχής/περισσότερες πληροφορίες στο mail :
access@uoa.gr ή στο τηλέφωνο 2107275130.

Μην αμελήσεις να αναγράψεις δίπλα από την ημερομηνία που σε ενδιαφέρει τα στοιχεία σου: Όνομα, Επώνυμο, Τμήμα Φοίτησης και ένα κινητό/mail, ώστε να επιβεβαιωθεί εκ μέρους της υπηρεσίας η κράτησή σου και για να μάθεις λεπτομέρειες όσον αφορά την αίθουσα διεξαγωγής της εκδήλωσης.

Σε περιμένουμε !

Εκδήλωση στο Facebook: https://www.facebook.com/events/2011503572481324/